Meie elanikud

Meil on oma Katikodu
sellest kõik me peame lugu.
Ei me iial käega löö,
kui meil kätte antud töö.

Joonas on tubli aktiivne noormees, kes on abiks majapidamistöödes, eriti aiatöödel ja puude tegemisel.
Joonas Katikodust: Minule meeldib Katikodus. Siin on palju tegevust. Õpime, teeme tööd. Minule meeldivad kõige rohkem jõulua – ja kevadpeod, ka oma sünnipäeva pidu. Toredad olid suvepäevad Käsmus. Kohila raamatukogus on alati tore olla. Ootan väga jaanipäeva ja Aini tsirkust.

Joones kirjutatud tööd tunnis.
MARDIPÄEV
Meie läheme Kohilasse Marti jooksma. Meie palume kommi, õuna, pähkleid. Mina soovin pähkleid. Mulle meeldib pähkleid süüa.

MINU TÖÖ
Mina vean puid. See on raske töö. Minule meeldib see töö. 


Gerli on sõbralik, väga abivalmis tore tütarlaps. Talle meeldivad ehted, kannab neid. Teeb ka ise käsitööd, harutab lõnga ja Moonika juhendatud ringis meisterdab endalegi meelepärast. Osaleb õppetöös, ootab alati koolipäeva. Teeb meeleldi jõukohaseid majapidamsitöid, mis on seotud koristamisega. Gerli armastab jalutada ja spordiga tegeleda.

Gerli Katikodust: Mulle meeldib Katikodus elada. Siin on ilus loodus. Mulle meeldib jõgi. Siin on palju sõpru ja toredaid töötajaid. Meie peod on toredad, esineme ja tantsime koos sõpradega Pahkla Camphilli Külast. Mulle meeldib volbriöö, me oleme kõik nõiad. Meeldib reisida. Käsmus olid toredad suvepäevad. Ootan, et Ain tuleks tsirkust tegema. Jaanipäeva ootan, siis teeme suure lõkke. Ootan spordipäevi.

Jüri on rahutu hingega noor inimene, kes pidevalt toimetab ja otsib tegevust. Jüri armastab lilli ja lilled teda. Tema suureks hobiks ongi lillekasvatus. Ta istutab, kastab, hooldab neid ja sisustab sellega oma päevi.

Jüri Katikodust: Mulle meeldib siin. Vahel olen kurb, mul ei ole siin head sõpra. Lastekodus oli minu hea sõber Ženja.
Tahan lilli kasvatada ja kirikus käia, see mulle meeldib. Kohila Raamatukogus on ka tore. Soovin oma kaksikvenda näha.

Raivo on noormees, kes saab kõigega hakkama. Omab laia silmaringi, vaatab meeleldi TV saateid. Õppetöös on püüdlik. Meelsasti tantsib, laulab, näitleb ja on hea jutustaja. Tema suureks sõbraks on koer, kelle eest ta igapäevaselt hoolitseb. Raivo teeb kõiki majapidamistöid, puude lõhkumine ja virnastamine on tema meelistööd. Rõõmuga töötab ta Moonika poolt juhendatud näputööringis.

Raivo Katikodust: Minu kodu on Katikodu. Siin on minu sõbrad, kellega koos teeme toredaid üritusi. Minu hea sõber on koer Bläki. Mina jalutan temaga, söödan ja kammin teda. Minule meeldib näidendis mängida. Toredad on meil jõulu – ja kevadpeod, kus me alati esineme. Suvepäevad Käsmus olid toredad. Meeldib väga väljasõitudel ja ekskursioonidel käia, Pahkla Camphilli Külaga koos üritusi teha. Puude lõhkumine ja ladumine on minu töö. Ain Klaassen võiks jälle meile tulla tsirkust tegema. Puutöötuba võiks meil ka olla, saaks tööd teha.

Raivo kirjutatud lood tunnis.
Ülestõusmise pühad.
Mulle meeldib munadepühad. Lähen kirikusse mune värvima. Toon urvad tuppa. Koksin mune. Söön mune. Homme on Suur Reede.

MINU KOER
Mina söödan koera. Koera nimi on Bläki. Ta on sõbralik. Käin koeraga jalutamas. Kammin teda. Ta on kallis, mulle väga kallis.

Roman on abivalmis ja sõbralik noormees. Teeb meelsasti igapäevaseid kergemaid majapidamistöid. Õppetundides on ta tähelepanelik ja hea kuulaja, tal on väga ilusad puhtad vihikud. On lausa meister erinevate puzzlede kokkupanemises. Meelistegevuseks on jalutuskäigud.

Roman Katikodust: Minul on kaks kodu: Katikodu ja vanaema kodu Raplas. Minule meeldib katikodus elada. Siin on head sõbrad ja palju tegevust. Vahel käin Raplas vanaemal külas. Katikodus on palju tegevust: õpime, mängime, näitleme, teeme pidusid, vastlapäeval kelgutame, volbriööl oleme nõiad, reisime ja teeme ka tööd. Minule meeldisid suvepäevad Ristimäel ja Käsmus. Tore oleks jälle tsirkust teha, kui Ain külla tuleb.

Rommi kirjutatud töö tunnis.
KEVAD
Lumi sulab. Kevad tuleb. Vesi voolab. Vares kraaksub. Pajul on urvad.


Signe on tütarlaps. Kes saab kõigega hakkama. Ta on väga tunli perenaise abi köögis. Talle meeldib süüa teha ja jäneste eest hoolitseda. Ka aiatöödel on Signe väga tubli. Ühisüritustes ja ettevõtmistes on tagasihoidlik.
Signe Katikodust: Elan Katikodus, sest mul muud kodu ei ole. Rõõmus ma selle üle ei ole. Kõige rohkem on mulle meeldinud reisid välismaale, üldse erinevad väljasõidud ja ekskursioonid. Hea meelega olen abiks köögis. Mulle meeldiks sporti teha. Kahju, et Katikodus neid võimalusi pole.

Elar on rahulik noormees, kellele meeldib omaette nokitseda. Ta kuulab muusikat, joonistab hästi, lõikab, kleebib ja kujundab uusi pilte. Lööb käed külge majapidamistöödes, tema ülesanne on katlamaja puudega varustamine.

Elar Katikodust: Minule ei meeldi Katikodus elada. Tahan õe juurde Lasnamäele. Seal on hea olla. Minu töö on siin puude vedamine kuuri ja katlamajja. Vahel pesen nõusid köögis. Mulle meeldib tsirkus. Ain võiks meile külla tulla.

Meeli on rahulik, asjalik ja toimekas tütarlaps. T aytyegeleb majapidamistöödega. Tema hoolealused on meie maja kiisud, kellega ta sõpeust peab. Ta söödab, puhastab puure, kallistab ja paitab neid. Meeli armastab kasse ja kassid armastavad teda. Meelile meeldib õppida. Ta on väga tähelepanelik kuulaja, kellele jäävad huvitavad laused ja mõtteterad meelde. Ta on varmas neid kohe õiges kohas kasutama. Ta on hea jutustaja. Suvel töötab Meeli aias. Talvel teeb näputööd.

Meeli Katikodust: Mina elan Katikodus ja mulle meeldib. Siin on head inimesed. Oleme kõik sõbrad ha saame hästi läbi. Ootan koolitunde. Õpime ja mängime. Mulle meeldib näidendis osaleda. Toredad on meie jõulu- ja kevadpeod. Ootan volbriööd, siis oleme kõik nõiad, teeme endale luuad, tantsime. Käsmu suvepäevad olid toredad. Ootan sõitu Soome. Tahaksin reisida kaugele.

Vitali on väga hea joonistaja ja tema käe all valmivad suurepärased tööd. Ta on ka tubli puutöömees, kes on teinud koerale kuudi ja kassidele maja ja lindusele puure. Talle meeldib puutöö. Osaleb majapidamistöödes: kütab katelt ja niidab muru. Tunneb arvutit ja kasutab seda igapäevaselt. Tema hoole all on 2 papagoid, kes on talle suurteks sõpradeks.

Vitali Katikodust: Mulle meeldin koostöö Moonikaga, kes juhendab mind käelises tegvuses. Meeldib ehitada ja meisterdada. Muru ei meeldi niita. Olen rõõmus oma papagoisid jälgides. Tunnen puudust sõpradest.